Sublime Text Nedir?

Oluşturan: Deniz Işık
Kategori: İnceleme
Ekim 15, 2020
2 dakika okunma süresi

En becerikli metin editörü: Sublime Text Nedir? Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz gibi, herhangi bir programın oluşum yani kodlanma aşamasında belirli özelliklere sahip metin editörlerine ihtiyaç duyulur. İşte Sublime Text’de metin editörleri arasında en yeteneklilerinden birisidir.

Sublime text ile kolaylıkla derlediğiniz dosyalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca desteklediği bir çok eklenti (plugin) ile görünüm ve işlevsellik açısından gelişmeye müsait olduğunu görebilirsiniz.

Sublime text ile bir çok dilde kodlama yapabilmeniz mümkündür. İşte Sublime Text’in desteklediği Programlama dillerinden bazıları;

C
C++
C#
HTML
CSS
Javascript
Java
Perl
Phyton
SQL

Sublime text aracı tamamen ücretsiz bir kullanım sunar. Eğer sizde kodlama yapıyorsanız mutlaka Sublime Text Aracını kullanmanızı tavsiye ederim. Linki buraya bırakıyorum. Hoşçakalınız. https://www.sublimetext.com/3

Sublime Text Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sublime text 3 kurulumu oldukça basit adamlardan geçiyor. Kısa bir windows mantığı ile next next diyerek geçiyorsunuz. Fakat Youtube’da kurulumu ve araç çubukları hakkında detaylı bilgi veren bir içerik buldum. Bu içeriğe göz atmanız sizin için iyi olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − twelve =